Belediye Başkanımız Sn. Mümin Nuhoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı


15.07.2022 00:14:53     312
Belediye Başkanımız Sn. Mümin Nuhoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Belediye Başkanımız Sayın Mümin Nuhoğlu Mesajında;

"Ülkemiz 15 Temmuz gecesi, tarihimizin en kanlı ihanet girişimlerinden birine maruz kalmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızan vatan haini, Millet düşmanı, Fetullahçı Terör Örgütü üyesi teröristler, milletimizin ve devletimizin kendilerine emaneti olan silahları, asıl sahiplerine doğrultarak milli iradeyi gasp etmeye ve ülkemizi teslim almaya teşebbüs etmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisimiz ve Cumhurbaşkanlığı Külliyemiz başta olmak üzere birçok sivil ve resmi kurum, kuruluş ve tesis hain Fetöcü darbeciler tarafından bombalanmış ve ağır ateş altına alınmıştır.

Milli iradeye bağlı Aziz Milletimiz, açılan ateşlere, atılan bombalara rağmen meydanı alçak Fetöcü darbecilere bırakmamış, ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkmıştır. Aziz Milletimiz Vatanını, Bayrağını, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak için büyük bir kahramanlık destanı yazmış ve istikbalimize sahip çıkmıştır.

15 Temmuz Kahramanlık Destanı Türkiye’mizin ikinci kurtuluş Mücadelesinin adıdır. Bu vesile ile Alçak darbe teşebbüsünde bulunan vatan haini Millet düşmanı Fetöcü teröristleri bir kez daha lanetliyorum, Şüphesiz ki aziz milletimizin, asker üniforması giymiş bu teröristler karşısında gösterdiği şanlı direniş asla unutulmayacak, nesiller boyu bir ibret vesikası olarak anlatılacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzde bir kez daha Vatanımız, Milletimiz ve Bayrağımız uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, Kahraman Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Vatan sizlere minnettardır." ifadelerine yer verdi.

İletişim

  • Cumhuriyet Meydanı No : 1
    Çarşıbaşı / TRABZON
  • (0462) 821 30 04
  • (0462) 821 30 43
  • bilgi@carsibasi.bel.tr
Mümin NUHOĞLU
Çarşıbaşı Belediye Başkanı